Futbol şüphesiz ki en popüler spor. Genellikle evimizin arka bahçesinde ya da bir futbol sahasında oynuyoruz. Ve çoğu zaman rakip takımla aranızdaki fark çok olmuyor. Ama bazı “resmi” maçlar var ki, skorlar çok farklı oluyor. Size şimdi bunlardan birkaçını yazacağım.

1- SOE 0-149 ADEMA

Bu maç Madagaskar liginin play-off turunun 2. maçıymış. Birinci maçta SOE 2-1 öndeyken hakem son dakikada kesin olmadığı belli olmayan bir penaltı veriyor. Ve durum 2-2 oluyor. Bu yüzden Adema kazandığını 2. maça kalmadan ilan ediyor. Ama yine de 2. maç oynanıyor. SOE oyuncuları 2. maçta önceki maçın hakemine kızdıklarından kendi kalelerine tam 149 gol attı. Bu maçın sonunda SOE takımının teknik direktörüne hakemle tartıştığından futboldan 3 yıl, kendi kalesine gol atan oyuncalara 1 yıl men cezası veriyor.

2 Avustralya 31-0 Amerikan Samoası

Türkiye’nin Dünya 3. olduğu 2002 Dünya Kupası’nda gerçekleşiyor. Maç Avustralya’nın Coffs Harbour Stadyumu’nda oynanmış. Bu maç hem en çok gol atılan uluslararası maç olmasıyla birlikte aynı zamanda Avustralya’nın oyuncusu Archie Thompson 13 gol atarak uluslararası bir maçta en çok gol atan oyuncu unvanını almış.

-Bu sefer Türkiye’den- Fenerbahçe 7-1 Karşıyaka

Bu maç da 1992-1993 sezonunda oynanmış ve Süper Lig ya da sponsorluk anlaşması gereğiyle Spor Toto Süper Lig -Ki biz neredeyse her zaman Süper Lig diyoruz, sadece bilgi olsun diye koydum- Süper Lig tarihinde en çok gol atılan 2. maç olmuş. Birincisi ise Beşiktaş’ın Adana Demirspor’u 10-0 yenmesiymiş.

Son Söz

Bugünün yazısı buydu, umarım beğenmişsinizdir bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Rakamları Baktığım Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/futbolda-alinan-ilginc-mac-sonuclari-21403337

4 yorum yapılmış

Bu yazı için bir yorum yapın

Bu yazı için görüşlerinizi paylaşmak ister misiniz?
Aşağıdaki formu kullanabilirsiniz. Yorumunuz en kısa sürede değerlendirilip, yayımlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir